Мотоочки
Які купити мотоокуляри на шолом?
Багато мотоциклістів, особливо новачки, безвідповідально ставляться до захисного екіпірування. Як правило, відношення змінюється після першої травми. Однак, різниця між подряпаним коліном та ушкодженим оком колосальна. Вберегти свої очі дуже просто – купити окуляри для мотоцикла, тим більше, що коштують вони недорого. Умовно мотоокуляри можна розділити на два типи:
Класичні - надягають зі шоломами, в яких немає візора, як правило, це шоломи ¾ або «половинки».
Кросові - по суті, маска, оправа окулярів прикриває ніс, що не зайве при поїздках бездоріжжям або на кросі. Відмінна особливість кросових окулярів, це наявність системи очищення лінз - відривні плівки, що перемотуються.
Вибір залежить від того, де ви збираєтесь кататись. На міську дорогу чи на трек можна виїжджати у класичних окулярах. Вирушаючи на крос або в подорож бездоріжжям, бажано вибрати кросові моточки - системи очищення лінз дещо підвищують шанси доїхати до фінішу. Щодо дизайну, то тут вибір суто індивідуальний.
Також є кілька факторів, які важливі, незалежно від типу окулярів:
комфорт - окуляри повинні бути щільно притиснуті до обличчя і при цьому не дратувати шкіру, зазвичай для цього вони зсередини мають м'яку гіпоалергенну губку;
вентиляція – завдяки кільком вентиляційним отворам окуляри не пітніють, і їх не доводиться протирати кожні п'ять хвилин;
безпека - для виготовлення лінз використовують поліуретан, акрил або полікарбонат, а оправа зроблена з міцного м'якого пластику, окуляри з такого матеріалу не розлетяться на гострі уламки, якщо в них, наприклад, потрапить камінчик, і не поранять мотоцикліста.
Лінзи окулярів можуть бути різних кольорів, за великим рахунком, відмінності не критичні (через все видно дорогу). Однак деякі тонкощі бажано врахувати. Основні різновиди лінз, які використовують у моточках:
Дзеркальні (затемнені) – захищають очі від ультрафіолету, гарні для поїздок у сонячний день. На жаль, уночі в них практично нічого не видно.
Тоновані (жовті, коричневі) – незамінні у сутінках, на нічній дорозі. Однак у таких окулярах швидко втомлюються очі.
Прозорі – коли немає чіткого уявлення, коли доби будете в дорозі. Їх недолік у відсутності захисту від яскравого сонця та сонячних відблисків.
Хамелеон – днем захищають очі від сліпучого сонця, в той же час у них гарна видимість уночі. Єдиний мінус у тому, що в них не видно деяких світлодіодних джерел світла – можна не помітити світлових сигналів транспорту, що їде попереду.
Підібрати мотоокуляри на всі випадки життя складно, тому бажано мати запасну пару або звернути увагу на окуляри зі змінними лінзами.
Помочь найти?
Если вы не нашли то, что искали, воспользуйтесь поиском по магазину
Последние